HAKKIMIZDA

1959 İstanbul doğumlu, evli ve iki kız evlat babası olan Muzaffer Tuğsavul, A.Ü. İşletme Fakültesi mezunudur. Perakende sektöründe hizmet veren, Türkiye’nin en büyük süpermarket zinciri olan Migros’ta, son 10 yılı Ege Bölge Direktörü olmak üzere, toplamda 36 sene görev yapmıştır.

31 Mart 2019 tarihinde emekli olmak suretiyle Migros’taki çalışma hayatını sonlandıran Tuğsavul, 01 Aralık 2019 ile 17 Ağustos 2022 tarihleri arasında, Zincir Kafe-Restoranlar-Otelcilik-Marinacılık  ve Ekmek-Unlu Mamüller üretiminde faaliyet gösteren, Çeştur A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

”Bilgi, paylaştıkça anlam ifade eder” düşüncesiyle yola çıkan Tuğsavul, 40 yıllık yöneticilik bilgi birikimini ve tecrübelerini çeşitli sektörlerde hizmet veren işletmelerin, mavi yaka ve beyaz yaka çalışanlarına aktarma hedefiyle, yaşanmışlıklarla dolu, ilgili konularda eğitim vermek ve ayrıca özellikle perakende gıda sektörü ve satış-pazarlama ağırlıklı şirketlerin yönetim kademelerine yönetici danışmanlığı yaparak, tecrübe ve bilgi birikimini paylaşmak üzere, kendi adı ile bir eğitim ve danışmanlık şirketi kurmuştur.

Yukarıdada belirtildiği üzere Muzaffer Tuğsavul, 36 yıl görev yaptığı Migros’ta 122 farklı konuda eğitim almıştır. Şirket çalışanlarına kişisel ve mesleki gelişimlerine destek vermek arzusundadır. Tamamen yaşanılmış binlerce gerçek olayında irdelendiği sunumları ile, tecrübe birikimini sizlerle en küçük ayrıntısına kadar paylaşabilmek adına;

Perakende Mağazacılık / Deposuz Mağazacılık ve Kritik Olaylar 

Yeni Mağaza Yatırım Kararı ve Fizibilite Hazırlanması 

Müşteri İlişkileri 

İletişim Becerisi

Stratejik Düşünme ve Karar Alma Yönetimi

Birlikte Yönetme Sanatı

Satış Yönetimi 

Yönetici mi? / Lider Yönetici mi?

Problem Çözme ve İkna Sanatı 

Etkin Otel Yönetimi

Etkin Restoran Yönetimi 

Personel Ödül Sistemi

Muzaffer Tuğsavul, yukarıda konu başlıklarını sıraladığı eğitim programları ile, çalışanlarınızın iş yapış biçimlerine sağlayacağı katkıya ve hizmet üretim kalitenizin artacağına olan inancını ifade etmekten mutluluk duymaktadır.

Muzaffer Tuğsavul
Eğitim ve Yönetim Danışmanı