İLETİŞİM BECERİSİ

Günümüzde gerek iş hayatımızda ki ve gerekse ,aile ve sosyal hayatımızda ki insanlar arasında ki İletişimde sıkıntıların yaşandığı ve birbirini anlayamayan veya anlamak istemeyenlerin oldukça sık görüldüğü ve bunun bir virüs gibi toplumu olumsuz etkilediği hepimiz tarafından bilinen ve görülebilen bir gerçektir.

 Aile bireylerimiz ile dahi anlaşmakta zorluk yaşayan bir durumdayız.Konuştuğumuz dil ile herşeyin üstesinden gelebileceğimizi ve karşımızda ki kişiye kendi düşüncelerimizi ve görüşlerimizi kabül ettirebileceğimizi düşünüyoruz. Her konuyu konuşarak değil tartışarak ve neredeyse kavga edercesine çözmeye çalışıyoruz.Hangi alanda olursa olsun,nasıl ki ; Bir konuda başarı elde etmek,çalışmanın ve bilginin yanında ,İLETİŞİM BECERİMİZİN etkisini göz ardı edemeyiz.


İLETİŞİM BECERİSİ eğitim programımız ile ikili ve çoğul ilişkilerde neleri yapamadığımızı ve neleri görmezden geldiğimizin üzerinde duruyoruz. Evet ; İLETİŞİM bir beceri işidir.Aynı dili konuşmak demek ,anlaşmak anlaşabilmek değildir.. ;Bu nedenle ; İLETİŞİM BECERİSİ nde başarılı kişilerin toplum içerisinde vazgeçilmez olacaklarının ve insanlar tarafından beğenilen ve sohbetinden zevk alınan kişiler olacaklarını söylemek doğru olacaktır.


Aynı iş kolunda aynı iş yerinde çalışan kişilerin, aynı evi paylaşan aile bireylerinin,aynı kulüp ve derneklerde bir amaç için bir araya gelen insanların dahi , birbirleri ile aralarında ki iletişimde sorunlar yaşadıklarını , ,ilişkilerini zaman zaman kavga ile sonlandırdıklarını ,etik anlayış içerisinde birbirlerine bulundukları kurum içerisinde olması gereken saygıyı dahi göstermekten imtina etmelerinin en
önemli nedeninin İLETİŞİM BECERİSİNE sahip olamadıklarıdır.


İLETİŞİM BECERİSİ programımız ile ;
İş hayatımızda başarılı olmanın sırrının sosyal hayatımızda ki bazı yanlış alışkanlıklarımızdan bir standart dahilinde , insanlarla sağlıklı ilişkiler kurmanın püf noktalarını sıralıyoruz.


İletişim Nedir ?

İletişim Çeşitleri ve araçları nelerdir ?

İletişimin hayatımızda ki önemi ,

İLETİŞİM BECERİMİZ sayesinde iletişimimizi geliştirebilirmiyiz ?

Etkili iletişim nasıl sağlanır ?

Dinlemenin iletişimdeki önemi nedir ?

Telefon ile görüşme nasıl yapılmalı ?

Etkili Dinleme nasıl yapılır ?

Çalıştığımız kurumun misyonunu ve vizyonunu biliyormuyuz ?

Gibi soruların cevaplarını bulacak ve İLETİŞİM BECERİMİZİ geliştirebileceğiz ?